O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tomonidan 49-sonli oilaviy poliklinikada hamkor tashkilotlar bilan birgalikda "Birinchi tibbiy yordam - hayotni saqlovchi bilimlar " mavzusida tadbir o‘tkazildi.
ХОТИН-ҚИЗЛАР ДОИМО ЭЪТИБОРДА
Жорий йилнинг 6-апрель куни Хотин-қизларнинг жамиятдаги ролини ошириш, гендер тенглик ва оила масалалари бўйича Республика комиссияси раиси Т.Нарбаеванинг кенгайтирилган тарзда ўтказилган Хотин-қизларнинг жамиятдаги ролини ошириш, гендер тенглик ва оила масалалари бўйича мажлисининг 10-сонли баённомасида келтирилган
хотин-қизларнинг иқтисодий фаоллигини ошириш, уларни касб-ҳунарга ўқитиш, бандлигини таъминлаш ҳамда тадбиркорликка кенг жалб етиш чора-тадбирлари ижроси юзасидан халқ депутатлари Учқудуқ туман Кенгаши депутатлари туман ҳокимлиги, маҳалалардаги еттилик ва маҳалалардаги хотин-қизлар фаоллари, мутасадди ташкилотлар билан биргаликда ҳар бир маҳалла ва овулларга чиқилиб, муаммоларни
имкони борича жойида ҳал этилиши чораларини кўришмоқда.
Туман Кенгаши депутатлари Қодирова Райхон Уразовна, Нажмиддинова Нафиса Зайниддиновналар тумандаги масъул ташкилотлар билан ҳамкорликда тумандаги 1118 нафар ишсиз хотин-қизларнинг ҳар бири билан хонадонларига борилиб, алоҳида суҳбат олиб борган ҳолда соғлигини тиклаш, тадбиркорликка жалб қилиш, ишсизларини
бандлигини таъминлаш, психологик ёрдам кўрсатиш чораларини кўриб келмоқдалар.