📍 O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tashabbusi bilan "Nuroniylar" jamg‘armasi Xonqa tumani bo‘limida "Uzoq umr kaliti" mavzusida muloqot tadbiri o‘tkazildi.
ХОТИН-ҚИЗЛАР ДОИМО ЭЪТИБОРДА
Хотин-қизларнинг жамиятдаги ролини ошириш, гендер тенглик ва оила масалалари бўйича Республика комиссияси раиси Т.Нарбаеванинг кенгайтирилган тарзда ўтказилган Хотин-қизларнинг жамиятдаги ролини ошириш, гендер тенглик ва оила масалалари бўйича ажлисининг 10-сонли баённомасида келтирилган хотин-қизларнинг иқтисодий фаоллигини ошириш, уларни касб-ҳунарга ўқитиш, бандлигини таъминлаш ҳамда тадбиркорликка кенг жалб етиш чора-тадбирлари ижроси юзасидан халқ депутатлари Учқудуқ туман Кенгаши депутатлари туман ҳокимлиги, маҳалалардаги еттилик ва маҳалалардаги хотин-қизлар фаоллари, мутасадди ташкилотлар билан биргаликда ҳар бир маҳалла ва овулларга чиқилиб, муаммоларни имкони борича жойида ҳал этилиши чораларини кўришмоқда.
Туман Кенгаши депутатлари Қодирова Райхон Уразовна, Нажмиддинова Нафиса Зайниддиновналар тумандаги масъул ташкилотлар билан ҳамкорликда тумандаги ишсиз хотин-қизларнинг ҳар бири билан хонадонларига борилиб, алоҳида суҳбат олиб борган ҳолда соғлигини тиклаш, тадбиркорликка жалб қилиш, ишсизларини бандлигини таъминлаш, психологик ёрдам кўрсатиш чораларини кўриб келмоқдалар.