O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligiga bag’ishlab ijodiy uchrashuv bo’lib o’tdi.
🌈Joriy yilning 27-avgust kuni Jondor tuman "Barkamol avlod" bolalar maktabida O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34yilligiga bag’ishlab ijodiy uchrashuv bo’lib o’tdi. “Kitobxonlar davrasida” deb nomlagan bu uchrashuvda O’zbekiston yozuvchilar va jurnalistlar uyushmasi a'zosi, yozuvchi ILYOS ESHMUROD, jurnalist RA’NO RAHIMOVA, shoir HAZRAT ZULFIQOROV tashrif buyurishdi.
🌈Uchrashuvda Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati LOLA ERGASHEVA hamda Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputati ZILOLA SHOMURODOVA faol ishtirok etgan to’garak a’zolarini taqdirlashdi.
🌈Uchrashuv mazmunli bo’lib, yoshlar she’r va asarlardan parcha o’qib, ularni qiziqtirgan savollar bo’yicha fikrlarini bilib oldilar. Tadbir so’ngida faol ishtirok etgan to’garak rahbarlari va to’garak a’zolari yozuvchi va shoir dasxatlari tushirilgan kitoblaridan taqdim etildi.