Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev raisligida islohotlar natijadorligi, hududlarda ishlarning borishi va aholini qiynayotgan masalalar tahlili
Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev raisligida islohotlar natijadorligi, hududlarda ishlarning borishi va aholini qiynayotgan masalalar
tahlili bo‘yicha videoselektor yig‘ilishidan tashkilotlar, mutasaddilar o‘zlariga tegishli xulosalarni oldilar. Aholi murojaatlari va muammolarini
o‘rganish, oila va xotin-qizlarga tegishli muammolar bilan ishlashni yangi sifat bosqichiga olib chiqish dolzarb ahamiyat kasb etmoqda. Ayniqsa, proaktiv ishlash rejimiga o‘tish, topshiriq kutmasdan, muammoni aniqlay olish va uni bartaraf etishga tezkor kirishish, joylarda ayollar muammolari bilan ishlash sur’ati va sifatini oshirish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab berildi. Oilalarni rivojlantirishga qaratilgan omillar–xotin-qizlarning bandligini
ta’minlash, ularni daromad topishga yo‘naltirish, kasb-hunarga o‘qitish, tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash muhim ahamiyat kasb etadi.