Gʻallaorol tuman adliya bo‘limi YUXKM rahbari J.Rabbimov tomonidan Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati F.Nigmatova hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Sh.Safarova bilan hamkorlikda “Jiydali” mahallasi hududidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabida mahalliy aholi ishtirokida seminar o‘tkazildi
Gʻallaorol tuman adliya bo‘limi YUXKM rahbari J.Rabbimov tomonidan Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati F.Nigmatova hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Sh.Safarova bilan hamkorlikda “Jiydali” mahallasi hududidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabida mahalliy aholi ishtirokida seminar o‘tkazildi.
Seminar ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 3 yanvardagi PQ 1-sonli qarori, aholi ayniqsa yoshlar o‘rtasida huquqbuzarliklar va jinoyatchilikni oldini olish, ularning oqibatlari uchun jazo muqararligi masalalarida huquqiy tushuntirish ishlari olib borilib, infografikalar tarqatildi.