Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi kotibiyati mudiri B.Qorajonov taklifiga binoan tumanning turizm salohiyati, madaniyati, sanʼati va adabiyotini xalqaro maydonda keng targʻib maqsadida bir guruh shoir, yozuvchi, tarjimonlar Gʻallaorol tumanida boʻlishdi
Xalqaro ijodkorlar Mariya Filipova (Bolgariya), Muhammad Al-Domayni (Saudiya Arabistoni), Muhsine Arda (Turkiya), Irena Kobald (Avstraliya), Kyo‘ Bih Hau (Vyetnam), Boyan Angelov (Bolgariya), Attila F. Balaj (Ruminiya), Henriyetta Somogyi (Slovakiya), Chagnam Erkmen (Turkiya), Yorma Kastinen (Finlyandiya) Saʼad ibn Abu Vaqqos ziyoratgohida boʻlib tumanda faoliyat olib borayotgan "Gashtak" va "Marjon" xalq etnografik ansambllari faoliyati va ijodi bilan tanishishdi. Ijodkorlar oʻz mamlakatlarida tumanning salohiyatini keng yoritishga vaʼda berishdi.