Joriy yilning 21-noyabr kuni Toshkent viloyati hokimligida “Xalq deputatlari tuman, shahar Kengashi kotibiyatlarining 10 oylik faoliyati” yuzasidan yig‘ilish o’tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 26 iyundagi “Davlat organlari faoliyatining ochiqligini ta’minlash va axborotdan foydalanish sohasidagi ishlarni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 6247-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan mahalliy Kengashlar tomonidan olib borilayotan ishlar to‘g‘risida, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mahalliy hokimiyat vakillik organlari faoliyatini kuchaytirishga ko‘maklashuvchi komissiyasining 2025-yil 11-avgustagi “Eng namunali mahalliy Kengash” tanlovini tashkil etish to‘g‘risidagi 3-sonli qarori ijrosi yuzasidan tuman, shahar mahalliy Kengashlarida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida hamda Mahalliy Kengash sessiyalarining belgilangan Reglament asosida o‘tkazilayotganligi to‘g‘risidagi tahlillar ko`rib chiqildi va muhokama qilindi.
Yig`ilishda Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi raisi S.Fayziyeva, tuman va shahar kotibiyat mudirlari va mutahassislar ishtirok etishdi.