Andijonda mahalliy Kengashlarning axborot maydonidagi faoliyati kuchaytirilmoqda
✅Xalq deputatlari Andijon viloyati Kengashi kotibiyati hamda Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazining hududiy bo‘linmasi hamkorligida “Mahalliy Kengashlarning ijtimoiy tarmoqlardagi faoliyatini samarali tashkil etish” mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi.
🟢Tadbirda ijtimoiy tarmoqlar bugun oddiy axborot kanali emas, balki davlat organlarining xalq bilan muloqotini ta’minlovchi, ochiqlik va ishonchni mustahkamlovchi muhim maydonga aylangani, shu bilan birga, axborot-targ‘ibot ishlarining yetarli darajada yo‘lga qo‘yilmagani fuqarolarning deputatlarga bo‘lgan ishonchiga salbiy ta’sir ko‘rsatayotgani qayd etildi.
🟢Seminar davomida rasmiy sahifalarni to‘g‘ri yuritish, axborot siyosatida shaffoflikni ta’minlash bo‘yicha amaliy tavsiyalar berildi. To‘g‘ri axborot siyosati Kengashlar nufuzini oshirishi, jamoatchilik ishonchini mustahkamlashi va ochiq davlat boshqaruviga xizmat qilishi ta’kidlandi.