Davlat xizmatlari markazlarida aholi uchun qulayliklar yaratilmoqda
🔥Xalq deputatlari Piskent tuman Kengashining "Korrupsiyaga qarshi kurashish va xafsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya" a’zosi deputat I.Mullajonova tomonidan tuman Davlat xizmatlari markazida aholi uchun ko‘rsatilinayotgan xizmatlar holatini o‘rgandi.
⚡️Tumanimizda aholiga davlat xizmatlarini ko‘rsatish tizimi izchil takomillashib bormoqda. Davlat xizmatlari markazlari fuqarolar va tadbirkorlik subyektlariga 200 dan ortiq xizmat turini “yagona oyna” tamoyili asosida taqdim etmoqda.
Markazlarda elektron navbat tizimi, onlayn to‘lov va bron qilish imkoniyatlari, nogironligi bo‘lgan fuqarolar uchun qulay
muhit,
hamda maslahat xizmati faoliyat ko‘rsatmoqda.
Shu bilan birga, fuqarolar my.gov.uz portali va “Davlat xizmatlari” mobil ilovasi orqali ham ko‘plab xizmatlardan onlayn foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Bu ishlar aholiga qulaylik yaratish, ortiqcha qog‘ozbozlikni kamaytirish va davlat xizmatlarini tez hamda shaffof yetkazib
berishga xizmat qilmoqda.