“ Eng faol deputat” ko‘rik – tanlovi o‘tkazildi.
O‘zbekiston XDP Markaziy Kengashi ijroiya qo‘mitasining 2025 yil 12- sentyabr kunga № I-3/71 sonli qaroriga muvofiq O‘zbekiton halq demokratik partiyasi Qo‘shko‘pir tuman kengashi tomonidan partiya guruxlari o‘rtasida 7-noyabr kuni “Vatan uchun,millat uchun,xalq uchun!” shiori ostida “ Eng faol deputat” ko‘rik – tanlovi o‘tkazildi.Tadbirda Viloyatdan O‘zbekiston XDP Xosrazm viloyati kengashi rais o‘rinbosari Qo‘chqarov Ulug‘bek Otaboyevich,O‘zbekiston XDP Xorazm viloyati kengashi axborat xizmati rahbari Masharipova Nazokat Jumyazovna,O‘zbekiston XDP Qo‘shko‘pir tuman Kengashi raisi O.O.Yusupova,hamkor tashlotlardan Qo‘shko‘pir tuman axborot kutubxona markazi ishchi-xodimlari ishtirok qildilar. “ Eng faol deputat” ko‘rik – tanlovida deputatlar faol ishtirok qilib, faxrli birinchi o‘rin 1-Qo‘shko‘pir saylov okrugidan saylangan deputat Sattarova Dinora Jumanzarovnaga berildi.