Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi mamlakatimiz taraqqiyotida yangi bosqichni boshlab berdi.
Ushbu Murojaatnoma asosida takomillashtirilgan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi jamiyatimizning bugungi va ertangi ehtiyojlaridan kelib chiqqan holda ishlab chiqildi.
3 -"Cho`pon-ota" saylov okrugidan saylangan xalq deputatlari shahar Kengashi deputati M.Saidova 1-maktab binosining faollar zalida targ`ibot tadbiri o`tkazdi.
Tadbirda strategiyada belgilangan asosiy maqsadlar — iqtisodiy o‘sishni ta’minlash, aholi turmush darajasini oshirish, 2030-yilga qadar yalpi ichki mahsulot
hajmini
oshirish, ishsizlik darajasini tushirish, eksport hajmini oshirish, ta’lim va sog‘liqni saqlash sifatini yaxshilash bo‘yicha belgilangan aniq vazifalar tadbir ishtirokchilariga deputat tomonidan takidlab o`tildi.