Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati N.Ochilova
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati N.Ochilova tomonidan aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish jarayoni yuzasidan muloqot o‘tkazildi.
Suhbat davomida ro‘yxatga olish jarayonining davlat va jamiyat hayotidagi muhim o‘rni, xususan, yangi ish o‘rinlarini yaratish, ijtimoiy sohani rivojlantirish hamda muhandislik-kommunikatsiya va yo‘l infratuzilmasini yaxshilashdagi ahamiyati haqida batafsil tushuntirish berdi.
Deputat ro‘yxatga olish natijalari asosida hududlarning real ehtiyojlari aniqlanishi, aholi bandligini ta’minlashga qaratilgan samarali dasturlar ishlab chiqilishi, ta’lim, sog‘liqni saqlash va ijtimoiy himoya tizimlarini yanada takomillashtirish imkoniyati kengayishini alohida ta’kidladi.
Uchrashuvlar davomida aholi tomonidan berilgan savollarga atroflicha javoblar berilib, fuqarolarni ro‘yxatga olish tadbirlarida faol ishtirok etishga chaqirildi.