Deputat S.Kayipova saylovchilariga yangilanayotgan “O‘zbekiston–2030” strategiyasi loyihasini tushuntirdi
2026-yil 21-yanvar kuni tumanning “Qulimbet avuli” saylov okrugi deputati S.Kayipova o‘z saylovchilari bilan yangilanayotgan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi loyihasi yuzasidan muloqot uchrashuvi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda so‘zga chiqqan Xalq deputatlari Tomdi tuman Kengashi deputati S.Kayipova mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, aholi farovonligini oshirish, inson qadrini ulug‘lash, ta’lim-tarbiya va sog‘liqni saqlash tizimini rivojlantirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash borasida belgilangan ustuvor vazifalar haqida gapirib o'tdi.
Ta’kidlanganidek, Prezidentimizning Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi Yangi O‘zbekistonni barpo etishda muhim dasturiy hujjat bo‘lib, unda barcha sohalarni rivojlantirishga qaratilgan aniq maqsad va vazifalar belgilab berilgan.