Doimiy Komissiya faoliyati
Xalq deputatlari Sariosiyo tumani Kengashining “Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi” ning yig'ilishi boʻlib o'tdi.
Yig'ilish kun tartibidagi birinchi masala - Tumanda qonuniylikni mustahkamlash, huquqbuzarliklarni barvaqt aniqlash va oldini olish, profilaktika tadbirlarini tashkil etish bo‘yicha borasida tuman prokuraturasi tomonidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida axboroti eshitildi.
Yig‘ilish kun tartibidagi ikkinchi masala - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi
“2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-1-sonli qarori bo‘yicha 2025-yilning 12 oyida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida tuman Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining hisoboti eshitildi.