Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashining navbatdan tashqari to'qson to'qqizinchi sessiyasi bo'lib o'tdi
Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashining navbatdan tashqari to'qson to'qqizinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Sessiya ishini Kengash kotibiyati mudiri S.Usmonov olib bordi.
• O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-dekabrdagi “O‘zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturi hamda boshqa davlat dasturlari ijrosi ustidan nazoratni kuchaytirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-43-sonli qarorining ijrosi yuzasidan Samarqand viloyati prokurori, 2 sektor rahbari M.Eshnazarovning hisoboti;
• Samarqand viloyatining Jizzax, Navoiy va Qashqadaryo viloyatlari bilan ma’muriy hududiy chegara chiziqlarini tasdiqlash to‘g‘risida;
• O‘zbekiston Respublikasi va Islom taraqqiyot banki o‘rtasida “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” (2-bosqich) loyihasi doirasida ajratiladigan mablag‘lardan samarali va o‘z vaqtida foydalanish bo‘yicha “Yo‘l xaritasi”ni tasdiqlash to‘g‘risida;
• Samarqand viloyatida aholi bandligini ta’minlash, kam ta’minlangan oilalarni kambag‘allik darajasidan chiqarish, xorijda yurgan fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash, “Sayxunobod tajribasi”ni joriy etish, “mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish, aholi kayfiyatiga salbiy ta’sir qiluvchi omillarni bartaraf etish bo‘yicha viloyat sektor rahbarlarining 2024-yil I choragida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risida hisobotlari;
• Tashkiliy masalalar.
• boshqa masalalar.