Sektor rahbarlarining hisobotlari eshitildi.
Joriy yilning 21-may kuni Xalq deputatlari Paxtachi tuman kengashining navbatdagi 109- sessiyasi bolib otdi. Sessiya davomida sektor rahbarlari o'zlariga tegishli bo'lgan hududlarda aholi bandligini ta’minlash, kam ta’minlangan oilalarni kambag‘allik darajasidan
chiqarish, doimiy yashash manzillaridan uzoq muddatga chiqib ketgan fuqarolar bilan ishlash, “Sayxunobod tajribasi”ni joriy etish, aholi kayfiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi omillarni bartaraf etish, “mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish bo‘yicha birinchi chorak davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisobotlar berdi. Suv tanqisligini bartaraf etish, migrantlarni bandligini ta'minlash borasida olib borilayotgan ishlar to'g`risida deputatlar tomonidan berilgan savollarga sektor rahbarlari atroflicha javob berishdi.