🔹Bugun 26-mart kuni xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta'minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi hamda Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari komissiyalarning Qo‘shma majlisi bo‘lib o‘tdi.
🔹Kun tartibida:
Bo'stonliq tumanida oltinchi bosqich “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlarni qo'llab-quvvatlash bo'yicha amalga oshirilgan ishlar to'g'risida;
🔹Xalq deputatlari Bo'stonliq tumani Kengashi huzurida Yoshlar maslahat guruhini tashkil qilish to'g'risida;
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”ga asosan Bo‘stonliq tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratini amalga oshirish rejasi ijrosi to‘g‘risida;
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-fevraldagi “Qonunchilik hujjatlari ijrosini samarali tashkil etishda davlat boshqaruvi organlari va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlarining shaxsiy javobgarligini kuchaytirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-6166-son Farmonini joriy yil 1-chorak ijrosi to‘g‘risida;
🔹O‘zbekiston Respublikasining “Reklama to‘g‘risida”gi Qonunining Bo‘stonliq tumanidagi ijrosi toʻgʻrisida mas'ullarning hisobotlari eshitildi.
🔹Yig‘ilish yakuni bilan tegishli qarorlar qabul qilindi.