"Saxovat va ko‘mak" jamg‘armasi faoliyatini boshlagandan buyon aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar, ko‘p farzandli oilalar, nogironligi bo‘lgan shaxslar va yolg‘iz qariyalar, o‘z daromadini yo‘qotgan vaqtincha ishsiz bo‘lgan jismoniy shaxslar hamda “Temir daftar” ro‘yxatiga kiritilgan fuqarolarga pul mablag‘lari, kundalik iste’mol tovarlari, dori vositalari va boshqa mahsulotlar bilan ta’minlash kabi bir qator xayriya ishlari amalga oshirib kelinmoqda.
Jumladan: Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi huzuridagi "Saxovat va ko‘mak" jamoatchilik komissisyasi tomonidan Ijodkor mahallasida istiqomat qiluvchi fuqaro Ubaydullayev Jamoliddin Ibrohim o‘g‘liga 30 mln so‘m hamda To‘raqulova Urinjon opalarga 28 mln so‘m operatsiyalari uchun "Saxovat va ko‘mak" jamg‘armasidan bemorlarni davolanishlari uchun mablag‘lar ajratildi.