ИНСОН ҲУҚУҚЛАРИ, ЭРКИНЛИКЛАРИ ВА ҚОНУНИЙ МАНФААТЛАРИНИ ТАЪМИНЛАШДА ДАВЛАТ ОРГАНЛАРИ ВА ЖАМОАТ ТАШКИЛОТЛАРИНИНГ ҲАМКОРЛИГИ
Андижонда ЎзННТМА вилоят ҳудудий бўлинмаси томонидан вилоят ҳокимлиги, адлия бошқармаси билан ҳамкорликда “Инсон ҳуқуқлари” ҳафталиги ҳамда 27 февраль – “Бутунжаҳон нодавлат нотижорат ташкилотлари куни” муносабати билан “Инсон ҳуқуқлари, эркинликлари ва қонуний манфаатларини таъминлашда давлат органлари ва жамоат ташкилотларининг ҳамкорлиги” мавзусида семинар ўтказилди.
Тадбирда вилоят ҳокимининг ўринбосари Р.Арзиев, Халқ депутатлари вилоят Кенгаши ҳузуридаги ижтимоий шериклик бўйича Жамоат комиссияси раиси, Сенатор М.Ғаниева, адлия бошқармаси бошлиғи ўринбосари К.Машрапов, вилоят суди судьяси А.Абдурахмонов, ННТ ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этди.