“Tashabbus va g‘oyalarimiz — mustaqil Yangi O‘zbekiston taraqqiyoti uchun” shiori ostida O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi viloyat kengashi tashabbusi bilan o‘tkazilgan “Eng faol deputat” ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi.
🟣 Mazkur tadbirda deputatlarning tashabbuskorligi, faolligi va jamiyat hayotidagi o‘rni munosib baholanib, eng ilg‘or tajribalar e’tirof etildi.
🟣 Quvonarlisi shundaki, ushbu tanlovda Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi 25-Navbahor saylov okrugidan saylangan deputat Jumavoy Rahmonqulov o‘zining fidoyiligi va jonkuyarligi bilan ajralib chiqib, “Yilning eng jonkuyar deputati” nominatsiyasi g‘olibi deb topildi.
🟣 Ushbu yutuq deputatning saylovchilar bilan doimiy muloqoti, muammolarga befarq bo‘lmagan yondashuvi hamda amaliy tashabbuslari samarasi ekanini alohida ta’kidlash joiz.