2026-yil 6-fevral kuni xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining yigirma oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
🔹Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. Boʻstonliq tumani prokuraturasining tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish borasida 2025-yildagi faoliyati toʻgʻrisida.
2. Bo‘stonliq tumanida huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish, jamoat tartibini saqlash va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida.
3. Bo‘stonliq tumanida hokimlik va davlat organlarining hududiy bo‘linmalari tomonidan norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyoti bo‘yicha 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida.
4. Boʻstonliq tumanida 2025-yil yakuni bilan mahalliy hokimlik va davlat organlarining hududiy bo‘linmalari tomonidan jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holatlari to‘g‘risida.
5. Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining 2026-yilga mo‘ljallangan ish rejasini tasdiqlash to‘g‘risida.
6. Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining ayrim qarorlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida.
✅Sessiya yakuni bilan tegishli qarorlar tasdiqlandi.