Хоразм вилоятининг Ҳазорасп туманида коррупцияга қарши курашиш миллий Кенгашининг сайёр мажлисида кўтарилган масала юзасидан, Халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши  ташаббуси билан  Ҳазорасп туман  тиббиёт бирлашмаси да “Коррупциянинг олдин олиш, Коррупциявий омилларни бартараф этиш” мавзусида амалий тадбир ташкил этилди. Тадбирда халқ депутатлари Хоразм вилоят Кенгаши депутатлари Гулнора Матмуротова, Дилдора Бабаджанова, халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши раиси Сухроббек Қурёзов, халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши Котибияти Мудири Машъал Ваисовлар иштирок қилиб, Коррупцияга қарши курашиш ва коррупциявий омилларни бартараф этиш фаолиятини кучайтириш масаласида Туман тиббиёт бирлашмасига қарашли кўп тармоқли Марказий поликлиника фаолияти билан танишиб, шифокорлар томонидан аҳолига кўрсатилаётган хизматлар хамда ижро-интизом бўйича ўрганишлар ўтказилди.
Амалий тадбир давомида депутатлар томонидан кўплаб тавсия лар берилди.