Milliy xavfsizlik — barqaror taraqqiyotning ishonchli kafolati
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev raisligida Xavfsizlik kengashining mamlakatimiz harbiy xavfsizligi va mudofaasini mustahkamlash masalalariga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishi bugungi murakkab geosiyosiy sharoitda o‘ta muhim va dolzarb ahamiyat kasb etadi.
Mazkur yig‘ilishda harbiy xavfsizlikni taʼminlash, Qurolli Kuchlarimizni zamon talablariga mos ravishda modernizatsiya qilish, mudofaa salohiyatini yana-da oshirish bo‘yicha aniq vazifalar belgilangani alohida eʼtiborga loyiq.
Yig‘ilishda armiyani zamonaviy qurol-yarog‘ va harbiy texnika bilan jihozlash, harbiy xizmatchilarning jangovar tayyorgarligini kuchaytirish, boshqaruv tizimini raqamlashtirish hamda yangi texnologiyalarni joriy etish ustuvor yo‘nalish sifatida qayd etildi.