Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashining deputati Mamanova Karomat tuman hududidagi umumta’lim maktablarda o‘quvchilarga sifatli ta’lim berish holati, xususan “Chaqiruvga qadar boshlang‘ich tayyorgarlik” fanining tashkil etilishi hamda mazkur fan bo‘yicha mashg‘ulotlarni samarali o‘tkazish uchun zarur bo‘lgan o‘quv qurollari va inventarlar bilan ta’minlanganlik holati yuzasidan ma’lumot berishini so'rab tegishli tashkilotga deputat so'roviga javoban:
Hozirgi kunda tumandagi 19 ta umumta'lim maktablarida mazkur fan o'qitilmoqda hamda yuqori sinf o'quvchilari to'liq qamrab olingan.
2025-yilda tumandagi 2-5-9-11 maktablarni jihozlash belgilangan bo'lib to'liq jihozlanganligi aytilgan.
Fan o'qitilishi sifatini yanada oshirish maqsadida metodik seminarlar, ochiq darslar va monitoring ishlari tashkil etilmoqda. Mazkur yo'nalishdagi ishlar doimiy nazoratga olingan.
Ushbu masala bo‘yicha deputat tashabbusi bilan tegishli tashkilotlar hamkorligida umumta'lim maktablarida o‘rganish ishlari davom etmoqda