Xalq deputatlari Guliston tumani Kengashining yettinchi chaqiriq yigirma to‘rtinchi sessiyasi oldidan doimiy komissiyalarning qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Tuman mahalliy byudjetining 2026 yil boshiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘larini ishlatish taklifini tasdiqlash va mablag‘ ajratish to‘g‘risida, Mahalliy byudjet parametrlaring 2025 yil IV-chorak yakuni bo‘yicha, tumanda aholi bandligini ta’minlashda
amalga oshiriilgan ishlar hamda 2026 yildagi rejalar to‘g‘risida, tumanda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish hamda ishlab chiqilgan infratuzilmani rivojlantirishga qaratilgan dasturlarga
kiritilayotgan loyihalarni ko‘rib chiqish va tasdiqlash to‘g‘risida, tumanda qonun usutvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq hamda erkinliklarini, korrupsiyaga qarshi kurashish, jamiyat va davlatning qonun bilan qo‘riqlanadigan anfaatlarini himoya qilish, oldini olish to‘g‘risda, Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha belgilangan ustivor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-71-sonli Farmon ijrosini ta’minlashda tuman Adliya bo‘limida korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyati bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida, tuman Ekologiya partiyasining tashabbusi bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 18- noyabrdagi PF-217-sonli Farmoni ijrosini tumanda ta’minlash to‘g‘risida, deputat tashabbusi bilan tumandagi “Sohilobod” MFY daryo bo‘yida turizm maskani tashkil etish to‘g‘risidagi
masalalar muhokama qilindi va ma’sul tashkilotlarning hisobot va axborotlari tinglanib aniq vazifalar belgilandi va qarorlar qabul qilindi.