Kun tartibiga kiritilgan Vobkent tumanida mahallalarning ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish jamgʻarmasi daromadlari va xarajatlarining ijrosi yuzasidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʻgʻrisida, Vobkent tumanida “Tashabbusli byudjet” jarayonining 2025-yilgi 1 va 2-mavsumini oʻtkazish boʻyicha “Fuqarolar tashabbusli byudjeti” jamgʻarmasiga yoʻnaltirilgan mablagʻlar ijrosi yuzasidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʻgʻrisida, Vobkent tumanida 2026-yilda zaxira va imkoniyatlarni ishga solish orqali hududlarni rivojlantirishni yanada jadallashtirish va aholi bandligini oshirish boʻyicha ishlab chiqilgan drayver loyihalarning moliyalashtirishni amalga oshirish toʻgʻrisida hamda “Oʻzbekiston — 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot yili” davlat dasturida belgilangan ustuvor vazifalarni amalga oshirish yuzasidan Vobkent tumanida belgilangan amaliy tadbirlar rejasining ijrosi boʻyicha 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar haqidadagi masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Yigʻilishda Vobkent tumani iqtisodiyot va moliya boʻlimi va Oʻzbekiston Mahallalar uyushmasining Vobkent tumani boʻlimi vakillarining xisobot va axborotlari tinglanib, doimiy komissiya aʼzolari D.Hayitova, A.Kenjayevlar tomonidan kun tartibidagi masalalar borasida amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar yuzasidan fikr-mulohaza va takliflar bildirildi.
Yigʻilish yakunida muhokama qilingan masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.