murojaatnoma targ‘iboti har bir tashkilotda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasida belgilab berilgan ustuvor vazifalar, islohotlarning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib qilish maqsadida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashi deputati S.Nurmamatova ishtirok etib, Prezident Murojaatnomasida mamlakatni rivojlantirish, aholi turmush darajasini oshirish, kambag‘allikni qisqartirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohasidagi islohotlar haqida ma’lumot berdi.
Deputat Murojaatnomada belgilab berilgan vazifalar mahalliy darajada amalga oshirilishi, bu jarayonda fuqaro faol ishtiroki muhim ekanini ta’kidladi.
Tadbir ochiq muloqot ruhida o‘tdi. Bunday targ‘ibot uchrashuvi aholi ongida islohot mazmun-mohiyatini anglash, Prezident Murojaatnomasida belgilab berilgan vazifa ijrosida jamoatchilik nazoratini kuchaytirish, fuqarolar faolligini oshirishga xizmat qiladi.