Xalq deputatlari Guliston shahar Kengashi deputati Raxmatjon Maksumov tomonidan Sayqal mahallasida saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida mahalla aholisi tomonidan turli ijtimoiy va maishiy masalalar yuzasidan murojaatlar bildirilib, ularni hal etish bo‘yicha deputatga taklif va fikrlar taqdim etildi.
Shuningdek, deputat tomonidan mahalladagi kam ta’minlangan hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar holidan xabar olinib, O‘zbekiston Respublikasining 2020-yil 15-oktabrdagi “Nogironligi bo‘lgan shaxslarning huquqlari to‘g‘risida” gi №O‘RQ-641-sonli, 2016-yil 26-dekabrdagi “Keksalar, nogironligi bo‘lgan shaxslar va aholining boshqa ijtimoiy ehtiyojmand toifalari uchun ijtimoiy xizmatlar to‘g‘risida” gi №O‘RQ-415-sonli qarorlar ijrosi o`rganildi.
Uchrashuv davomida saylovchilarga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ularning maqsad va vazifalari haqida atroflicha ma’lumotlar berildi.