Президентимизнинг мурожаатларини ўрганар эканмиз, мамлакатимизнинг қанчалик юксакликка кўтарилганлигини хис этдим. Иқтисодий юксалишлар натижасида инсонлар хаётининг юқори поғоналарга кўтарилиб бораётганлиги далиллар билан исботлаб берилди. Шунингдек, 2030 стратегиясига қўшимчалар қўшиш, ижодий бойитиш, ривожлвниш тараққиётининг кескин ўсиши билан боғлиқ эканлиги исботланди. Соҳаларни ривожлантириш режалари ва режалари маблағ билан таьминланиб алоҳида аҳамият касб этади. Биз депутатлар, мурожаатдан тўғри хулосалар ясаб, фуқароларга унинг мазмун, мохиятини тушунтиришимиз, белгиланган ишлар режасини тузиб, амалий ишларни қилишимиз лозимдир. Маҳалла билан ишлаш, ундаги камчиликларни аниқлаб, тегишли чоралар кўришимиз лозим. Шунингдек, энг илғор лойиҳаларни хаётга тадбиқ этиб, иқтисодиётни ривожлантириш, фуқароларни қўшимча иш ўрни билан таъминлаш бош максаддир. Таълим ва уни битирувчиларнинг тақдири ҳақида қимматли фикрлар айтилди. Ота оналарга тушунтириш, мурожаат асосида бу соҳада ҳам изчил ишларни амалга оширишимиз лозим. Мурожаатнома барча депутатларга дастурил амал бўлиб хизмат қилиши шубҳасиздир.
Халқ депутатлари Наманган туман Кенгаши 6-Чорбоғ сайлов округи депутати Отабек Мирзаабдуллаевич.