Deputat tomonidan nogironligi mavjud shaxslarga berilgan imtiyozlarning qo‘llanilishi o‘rganildi
📍Mamlakatimizda nogironligi mavjud shaxslarni qo‘llab-quvvatlash, ularning ijtimoiy himoyasini kuchaytirish va hayot sifatini yaxshilash borasida keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda. Shu munosabat bilan deputatlar tomonidan hududlarda amaldagi imtiyoz va kafolatlarning joylarda qay darajada ishlayotgani muntazam nazorat qilinmoqda.
❗️Xalq deputatlari O'rta Chirchiq tuman Kengashi deputati E.Peysenov tomonidan nogironligi mavjud shaxslarga beriladigan davlat imtiyozlarining qo‘llanish holati o‘rganildi. O‘rganish davomida nogironlik nafaqasi, reabilitatsiya vositalari, ijtimoiy xizmatlardan foydalanish jarayoni atroflicha ko‘zdan kechirildi.
🖋Shuningdek, nogironligi mavjud shaxslarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlarda deputatlarning doimiy nazorat va ko‘makni davom ettirishini ta’kidladi.