Chinoz tumani. Aholi bandligi bo‘yicha o‘rganishlar olib borildi
Aholi bandligi bo‘yicha o‘rganishlar olib borildi
Xalq deputatlаr Chinoz tumani Kengashi deputatlari Farxod Ibragimov va Muqim Erxo‘jayevlar tomonidan “Oydin” mahallasida qishloq xo‘jaligi yo‘nalishida aholining bandligi, mavjud mehnat resurslaridan foydalanish samaradorligi hamda ushbu sohada yuzaga kelayotgan ehtiyoj va muammolar bo‘yicha o‘rganish ishlari olib borildi.
O'rganish davomida deputatlar mahalla faollari, tomorqa egalari va tadbirkorlar bilan uchrashib, qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetishtirish, ularga bozor talabini yaratish, bandlikni oshirish hamda aholiga qo‘shimcha daromad manbalarini shakllantirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Ushbu o‘rganish ishlari deputatlarning aholi bilan bevosita muloqotini kuchaytirish, ularning bandlik darajasini oshirishga qaratilgan tashabbuslarni aniqlash hamda sohada mavjud muammolarni joyida hal etish imkonini berdi.