Депутат иштирокида - ўқувчи ёшлар билан 8 декабрь – Конституция куни байрами муносабати билан тадбир бўлиб ўтди.
Конституция – халқимизнинг истиқлол йилларида эришган улкан тарихий ютуғи. Зотан, айнан асосий Қонунимиз суверен давлатимизнинг ҳуқуқий негизини шакллантиришнинг асосий пойдевори, мустақил давлатчилигимизнинг тамал тоши бўлди.
8 декабрь – мамлакатимиз тарихида сиёсий аҳамиятга эга сана. Ушбу кунда Ўзбекистон Республикасининг Бош қомуси – Конституция қабул қилинган бўлиб, у миллий давлатчилигимизнинг мустаҳкам асосларини белгилаб, инсон ҳуқуқ ва эркинликларини энг олий қадрият сифатида тасдиқлайди. Шу муносабат билан Тошкент кимё-технология институти Янгиер филиалида талаба-ёшлар иштирокида “Конституция – ҳуқуқий давлат кафолати” мавзусида маърифий учрашув ўтказилди.
Байрам муносабати билан Урганч шаҳар 2-сон умумий ўрта таълим мактабида ЎзМТДП дан сайланган шаҳар Кенгаши депутати, ЎзМТДП Урганч шаҳар кенгаши раиси Б.Джуманиёзов, ёшлар билан Конституция куни муносабатига учрашув ўтказди.