“Боёвут тумани мисолида” “Ҳудудни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш юзасидан белгиланган чора-тадбирларни манзилли ўрганиш ҳамда самарали назоратни амалга ошириш” мавзусида семинар
TUMAN SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Bugun tuman hokimligi katta majlislar zalida hududlardan saylangan deputatlar, tashkilot rahbarlari va bo‘lim boshliqlari ishtirokida Xalq deputatlari Sariosiyo tuman Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibida deputatlar tomonidan 18 ta masala (https://www.sariosiyo.uz/uz/blog/e-lonlar/xalq-deputatlari-sariosiyo-tuman-kengashining-beshinchi-sessiyasi-kun-tartibi#) ko‘rib chiqilishi belgilangan bo‘lib, xususan, deputatlar kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborotlarini tinglab, har bir masala yuzasidan tegishli savollariga javob olishdi hamda qarorlar qabul qildi.
Sessiya ishi tuman hokimligi Axborot xizmatining Instagram ijtimoiy tarmog‘ida jonli efir orqali to‘g‘ridan to‘g‘ri namoyish etildi.