Xalq deputatlari Shovot tuman Kengashining ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig'ilishi bo'lib o'tdi/
Deputat ijtimoiy obyektlarni o‘rgandi.
Dastur ijrosi bo'yicha nazorat.
Deputat tashabbusi.
"Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navro'z !"
Fuqaro murojaati deputat J.Bobojanov tomonidan urganildi.
ASSALOM NAVRO‘Z!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da SHOVOT tumani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish
Bugun Nurobod tumani Ulus oilaviy shifokorlik punktida Adolat SDP Nurobod tumani Kengashi raisi O.Tojiyev va xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashi deputati S.Zoirovalar tomonidan "Biz zo'ravonlikka qarshimiz" shiori ostida OSHP xodimlari va Ulus mahallasi fuqarolari ishtirokida uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda xotin-qizlarni tazyiq va zo'ravonlikdan himoya qilish to'g'risidagi O'zbekiston Respublikasining Qonuni haqida tushunchalar berildi.