O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasida belgilangan vazifalarni amalga oshirishda O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining ishtroki mavzusiga bag‘ishlangan targ‘ibot tadbiri Bandixon tuman "Chinor" mfy 40-sonli umumiy o‘rta ta'lim maktabida tashkil etildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati I. Xalmatov tomonidan Prezident Murojaatnomasida belgilangan ijtimoiy-iqtisodiy islohatlarning mazmun-mohiyati keng yoritib, ta'lim soxasini rivojlantirish, yoshlar tarbiyasi, ijtimoiyo himoya, aholining turmush darajasini oshirishga qaratilgan vazifalar yuzasidan so‘z yuritildi.
Tadbir yakunida ishtrokchilar tomonidan bildirilgan takliflar eshitilib, belgilangan vazifalarni amalga oshirish yuzasidan kelgusidagi rejalar muhokama qilindi.