Tuman Kengashi deputati L.Karimova tomonidan tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limiga qarashli 20-maktabda o‘rganishlar olib borildi.
Maktabda 2 mingdan ziyod o‘quvchi tahsil oladi. 2025-yil yuqori sinf o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan fan olimpiadasining tuman bosqichida 36 nafar, viloyatda 11 nafar o‘quvchi faxrli o‘rinlarni egallagan. “Al-Xorazmiy” olimpiadasining tuman bosqichida 6 nafar, viloyat bosqichida 1 nafar o‘quvchimiz matematika fanidan faxrli 3-o‘rinni egallagan. Sport sohasida “Besh tashabbus” olimpiadasining tuman bosqichida sportning barcha yo‘nalishlari bo‘yicha umumjamoa hisobida 1-o‘rinni, viloyat bosqichida stol tennisi yo‘nalishida 1-2-o‘rinni, yengil atletika bo‘yicha 3-o‘rinni, “Quvnoq startlar” musobaqasining
2 yosh toifasida ham viloyat bosqichida 3-o‘rinni egallashgan, 9-sinf o‘quvchisi Shomurodova Ziyoda sportning JIU-JITSU turi bo‘yicha O‘zbekiston chempioni bo‘lib, Bahrayn shahrida bo‘ladigan Osiyo chempionatiga yo‘llanma olgan. Darsliklar 100 foiz bor.
Kutubxonada adabiyotlar soni 10 mingta.
5ta kompyuter xonalari mavjud 72ta kompyuter bor barchasi internetga ulangan.
Sport zallari mavjud jihozlangan, to‘garaklar o‘z vaqtida o‘tilyapti.
Maktab inklyuziv ta’limga moslashmagan.
Bitiruvchilarning oliy ta’limga muassasalariga kirish ko‘rsatkichi yuqori 90 foiz
Shu yilgi bitiruvchi o‘quvchilar orasida 64 nafarida sertfkatlari mavjud. 102 ta bitiruvchi mavjud muddatidan oldin 7 nafari talaba bo‘ldi.