Uchquduq tumanidagi 7-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkilotini joriy yilning 21-may kuni hududdan saylangan viloyat kengashi deputati Sh.Narbadalov va tuman kengashi deputati U.Xudoyqulovlar tomonidan o‘rganish ishlari olib borildi.
Sh.Narbadalov va U.Xudoyqulovlarning o‘rganishlari natijasida
7-DMTTda ish hujjatlarning yuritilish ahvoli yaxshi tashkil etilganligi guvohi bo‘lindi. Tashkilot ish rejasi tuzilgan, pedagogika kengashi bor, kuzatuv kengashi bor, umumiy yig‘ilishlari o‘tkazilgan, yo‘riqnomalarning ahvoli yaxshi, xodimlarning ish vaqti hisobini yuritish tabeli joyida yuritilgan.
Tashkilotning musiqa rahbari, jismoniy tarbiya yo‘riqchisi, hamshira va tarbiyachilar ish hujjatlarining ahvoli yaxshi yuritilgan. Pedagoglar uchun maslahatlar berildi. Mahorat maktablari xodimlar bilan suhbat shaklida bilim ko‘nikmalari o‘rganildi.
Tashkilot mudirasining uch yillik istiqbol dasturi ijrosi o‘rganildi. Guruh faoliyatini o‘rganishi bo‘yicha mashg‘ulot tahlili olib borilgan.
Tarifikatsiya va shtat jadvali hamda moddiy rag‘batlantirish asoslovchi hujjatlari yuritib borilgan. Korrupsiya va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida amaliy ishlar olib borilgan.
Ta’lim sifati ahvoli yaxshi, guruhda o‘quv didaktik materiallar tashkil etilgan, bolalar adabiyoti bilan ta’minlangan va ulardan ta`lim jarayolaridan foydalanish ahvoli yaxshi tashkil etilgan.
Tarbiyachilarning ish hujjatlarining yuritilishi ish jurnali yuritilgan, tabel-filtr, bolaning rivojlanish xaritasi va bolalar portfoliosi joyida olib borilgan.
Hamshira tomonidan yuritiladigan 19 turdagi jurnallarning yuritilishi hamda taomnomalari to‘g‘ri yuritilgan.
Omborxonaning sanitariya qoidalariga javob beradi, oshxonaning umumiy ahvoli yaxshi, мahsulotlarning saqlanish muddatiga va qoidalariga rioya qilingan.
Tashkilotda obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari muntazam ravishda olib borilgan.
Tashkilotdagi sport va tadbirlar zallari yo‘qligiga qaramay, muntazam ravishda musiqa va jismoniy tarbiya mashg‘ulotlari tashkillashtirilayotganligi o‘rganildi.
Maktabgacha ta’lim tashkilotidagi bolalar o‘yin maydonchalarining holati o‘rganildi.
7-DMTTni o‘rganish bo‘yicha savollarga javoblar:
1.MTTda bolalar EMIS programmasi bo‘yicha qatnovi – 22 nafar
2.Guruhlar zamonaviy mebellar bilan jihozlangan.