SOG‘LOM VA BILIMLI AVLOD YANGI O‘ZBEKISTONNING KELAJAGI
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev raisligida 2025-yilning 15-may kuni o‘tkazilgan videoselektor yig'ilishida maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish hamda mamlakat taraqqiyoti sog‘lom va bilimli avlodlarga bog‘liq ekanligi haqidagi ma’ruzalarini tinglab, o‘qituvchilik kasbimga bo‘lgan ixlosim yanada ortdi.
Prezidentimiz ta’kidlagan yana bir muhim jihatga e’tibor qaratib, bugungi yoshlar ma’naviyatiga axborot xurujlari avj olgan sharoitda biz ota-onalar va ustoz-murabbiylar, jamoatchilik, mahalla-ko‘y yosh avlod tarbiyasida hushorlik va ogohlikni yanada oshirishimiz lozim. Darhaqiqat,bu har bir ota-onaning, o‘qituvchining ertasini o‘ylaydigan xalqning yuragidagi gap. Barcha ustozlar buni chuqur his etib, ta’lim-tarbiya jarayonida hech bir jihatni ko‘zdan qochirmasligimiz, ustoz degan ulug‘ nomga munosib bo‘lishimiz zarur.
Biz pedagoglar Prezidentimiz tomonidan chiqarilayotgan qarorlarga labbay deb javob berib, o‘z ustimizda muntazam ishlashimiz, ko‘nikmalarimizni oshirishimiz, Yangi O‘zbekistonning sog‘lom, bilimli, vatanparvar yoshlarini tarbiyalash uchun bor kuch va shijoatimizni ishga solishimiz kerak.