☑️ Seminarda ko'tarilgan masalalarni joylarda o'z aksini toptirish, deputatlar faoliyatini yanada oshirish maqsadida xalq deputatlari viloyat, tuman (shahar) Kengashlari kotibiyatlari hodimlari ishtirokida kunlik olib borilgan ishlar yuzasidan ZOOM dasturi orqali muhokama yig'ilishlari o'tkazilmoqda.
🔹 Unda barcha tuman (shahar) Kengashlari kotibiyatlarining xisobotlari eshitilmoqda. Bundan tashqari, bugungi yig'ilishda amalga oshirilgan ishlar xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi misolida alohida yoritib berildi. Jumladan, shahar deputatlari tomonidan mahalla yettiligi bilan hamkorlik, ichki yo'llar holati, tibbiyot muassasalari faoliyati, kuz-qish mavsumida isitish tizimi holati, boshqaruv kompaniyalari faoliyati samaradorligi, jamoat transportining muntazam harakatlanishi, avtobus bekatlarining holati, aholi bandligi va boshqa bir qator masalalar bo'yicha ishlar amalga oshirilganligi yoritib berildi.
📌 Bundan ko'zlangan maqsad, tuman (shahar)lar o'rtasida o'zaro fikr va tajriba almashish, qolaversa o'z faoliyatlarida samarali tajribalarni amalga oshirishdan iboratdir.