2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda O‘zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi deputati, Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi kotibiyati mudiri Beknazar Qorajonov Moltop mahallasida uchrashuv o‘tkazdi. Mahalladagi 47-sonli maktabda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda mazkur qaror bilan Moltop mahallasi hududidagi 62-sonli maktabga qo‘shimcha 270 o‘rinli ikki qavatli o‘quv binosi uchun 5 mlrd 784 mln so‘m, O‘ymovut qishlog‘idagi 81-sonli maktabga qo‘shimcha 120 o‘rinli yangi o‘quv binosi va zport zali uchun 7 mlrd 112 mln so‘m yo‘naltirilayotgani, mahallaning markaziy qismlarida piyodalar yo‘l harakati uchun yaratilayotgan qulayliklar haqida tushunchalar berildi.
2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda
O‘zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi deputati, Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi kotibiyati mudiri Beknazar Qorajonov Moltop mahallasida uchrashuv o‘tkazdi. Mahalladagi 47-sonli maktabda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda mazkur qaror bilan Moltop mahallasi hududidagi 62-sonli maktabga qo‘shimcha 270 o‘rinli ikki qavatli o‘quv binosi uchun 5 mlrd 784 mln so‘m, O‘ymovut qishlog‘idagi 81-sonli maktabga qo‘shimcha 120 o‘rinli yangi o‘quv binosi va zport zali uchun 7 mlrd 112 mln so‘m yo‘naltirilayotgani, mahallaning markaziy qismlarida piyodalar yo‘l harakati uchun yaratilayotgan qulayliklar haqida tushunchalar berildi.