Doimiy komissiya yig‘ilishi
Xalq deputatlari Boʻka tumani Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha, Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha, Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha, Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha hamda Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
1. Bo‘ka tumani prokuraturasi tomonidan tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish borasida 2025-yilda amalga oshirilgan ishlari yuzasidan axboroti to‘g‘risida;
2. Xalq deputatlari Bo‘ka tuman Kengashi va uning doimiy komissiyalarining 2026-yilga mo‘ljallangan ish rejalarini tasdiqlash to‘g‘risidagi masalalar navbatdagi 26-sessiyasi kun tartibiga kiritish tavsiya etildi.