Xalıq deputatları Bozataw rayonlıq Keńesi, Xalıq demokratiyalıq partiyası deputatları hám Keńes sekretariatı baslıǵı A.Ibragimov menen birgelikte bugin 10-sanlı ulıwma orta bilim beriw mektebinde saylawshılar menen ushırasıw bolıp ótti.
Xabar bergenimizdiy xalıq deputatları rayonlıq Keńestiń 2025-jıl 29-yanvar kúngi sessiyasında Xalıq deputatları Bozataw rayonlıq Keńesi deputatlarınıń 2025-jıl dawamında alıp barǵan jumısları haqqında óz okruglerinde saylawshılarǵa esabat beriw
rejesin tastıyıqlaw edi.
Usı múnásibet penen deputatlar 2025-jıl dawamında ámelge asırılǵan jumıslar, qabıl etilgen qararlar hám olardıń orınlanıwı haqqında tolıq esabat berdi. Sonday-aq, 8 deputatlıq sorawlar jiberilgen onıń 7 deputatlıq sorawları unamlı sheshılgen bolıp 1 deputatlıq sorawı túsinik jumısları alıp barılǵan. Ushırasıw dawamında xalıqtı qızıqtırǵan máseleler, sociallıq-ekonomikalıq mashqalalar boyınsha pikir alısıldı.
Puqaralar tárepinen bildirilgen múrájat hám usınıslar dıqqat penen tıńlanıp, olardı sheshiw boyınsha tiyisli ilajlar belgilep alındı.