Buloqboshi tumani Xalq deputatlari Kengashi kotibiyati mudiri va tuman Oila va xotin-qizlar boʻlimi boshligʻi bilan birgalikda tumandagi 68-IDIUM da o’quvchilar bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
Buloqboshi tumani Xalq deputatlari Kengashi kotibiyati mudiri va tuman Oila va xotin-qizlar boʻlimi boshligʻi ishtirokida tumandagi
68-IDUMda yoshlar masalalari, ularning ta’lim-tarbiyasi va ijtimoiy faolligiga bag‘ishlangan o‘quvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Xususan, 68-IDUMda mas’ullar ishtirokida o‘quvchilar bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi, uchrashuvda yoshlar masalalari, jumladan, huquqiy savodxonlikni oshirish, kasb tanlashda to‘g‘ri yo‘l ko‘rsatish hamda erta nikohning oldini olish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir davomida Senatning 12-yalpi majlisida muhokama qilingan “Bolalarni zo‘ravonlikdan himoya qilish tizimini takomillashtirish
munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi qonun loyihasi yuzasidan tushuntirishlar berildi. Shuningdek, o‘quvchilarning huquqiy savodxonligini oshirish, kasb tanlashda ongli qaror qabul qilish, erta nikohning salbiy oqibatlari hamda uning oldini olish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.