CHINOZ TUMANI. Deputat tomonidan maktab kutubxonasi faoliyati o‘rganildi
📚Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputati Ra’no Fozilova tomonidan Beshkapa hududida joylashgan 40-sonli umumta’lim maktabi kutubxonasi faoliyati o‘rganildi.
📝O‘rganish jarayonida kutubxonaning moddiy-texnik bazasi, mavjud adabiyotlar fondi, o‘quvchilarni badiiy va o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlash holati, shuningdek, kitobxonlikni rivojlantirishga qaratilgan ishlar holati tahlil qilindi. Kutubxona faoliyatini yanada takomillashtirish, kitob fondini boyitish hamda zamonaviy axborot-resurslaridan samarali foydalanish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
✅Deputat tomonidan aniqlangan mavjud muammolar yuzasidan tegishli tavsiyalar berildi hamda kutubxona faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha takliflar ilgari surildi. Mazkur o‘rganish o‘quvchilarning bilim olishiga qulay shart-sharoitlar yaratish va kitobxonlik madaniyatini yuksaltirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.