Doimiy komissiyalarning qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Bo‘ka tuman Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha hamda Agrar, qurilish, kommunal sohalar, ekologiya, sanoat va transport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalarining qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
1. Bo‘ka tumanidagi jismoniy va yuridik shaxslarning 2026-yil uchun qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlar uchun soliq stavkalarini belgilash to‘g‘risida;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 11-sentyabrdagi “O‘zbekiston 2030” strategiyasi to‘g‘risidagi PF-158-sonli farmonida belgilangan vazifalarni ijrosi to‘g‘risida;
3. Davlat Kadastlar palatasi Bo‘ka tuman filialining O‘RQ-937-sonli Qonunni ijrosini ta’minlash yuzasidan “E’TIROF” AAT dasturiga kiritilgan masalalar to‘g‘risida;
Ushbu masalalar batafsil muhokama etilib xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashining navbatdagi 22-sessiyasi kun tartibiga kiritish tavsiya etildi.