Deputatlar korxona faoliyati bilan tanishdi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati Noiba Inoyatova, Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi deputati, Xalima Sattorova hamrohligida "Bunyodkor" mas’uliyati cheklangan jamiyatida amalga oshirilayotgan
ishlar bilan tanishdi.
Asosiy faoliyati paxta to’qimachilik klasteri, paxta xom ashyosidan tola va chigitni ajratib olish, urug’lik chigitni kimyoviy tuksizlantirish, chigit mahsulotini qayta ishlash, yog’ moy ishlab chiqarish, paxta tolasini qayta ishlab kalava ip ishlab chiqarish, trikotaj va to’qimachilik matolari to’qish, tayyor mahsulot tikishdan iborat.
1500 dan ortiq aholini ish bilan ta’minlagan korxonada ishlab chiqarilgan mahsulotlar Germaniya, Italiya, Polsha, Turkiya, Pokiston va boshqa davlatlarga eksport qilinadi. Shuningdek, ichki bozorga chiqariladi, korxonada bir martalik sellofan paketlarning o’rnini bosuvchi sumkalar ishlab chiqarilmoqda.