MUROJAATLAR SONI KAMAYMOQDA
Koson tumanidagi o’rganishlar davomida Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Noiba Inoyatova, Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi deputati Xalima Sattorovalar aholini qiynayotgan muammolar va murojjatlar bilan tanishish maqsadida Xalq qabulxonasiga borishdi.
Qabulxona mas’ullari bilan kechgan suhbat davomida so’ngi yillarda aholidan tushayotgan murojaatlar ancha kamayganligi ta’kidlandi. Xususan,
2025-yilning ikki oyida o’tgan yilning mos davriga nisbatan murojaatlar ikki marotabaga kamaygan.
-Xalq qabulxonalari tomonidan sektor rahbarlari, mahalla mas’ullari, tashkilot va korxonalar mutasaddilari hamda deputatlar bilan hamkorlikda aholini rozi qilishga qaratilgan bir qator ijobiy ishlar amalga oshirilishi natijasida Virtual va Xalq qabulxonalariga kelib tushayotgan murojaatlar soni kamayishiga erishildi, - deydi Koson tuman Xalq qabulxonasi rahbari Furqat Rajabov.
Xalq qabulxonalari tomonidan davlat organlari va tashkilotlarining aholi muammolari va murojaatlari bilan ishlash faoliyati doimiy nazoratga olingan.