Joriy yilning 25-noyabr kuni ZOOM tizimi orqali Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi doimiy komissiyalarining 1-qo‘shma yig’ilish majlisi bo‘lib o‘tdi.
Yig’ilish ishida deputatlar, hokim o‘rinbosarlari, tuman Iqtisodiyot va Moliya bo’limi rahbari, tuman siliq
inspeksiyasi boshlig’ining 1-o‘rin bosari va tegishli idora-tashkilot mas’ullari ishtirok etdi.
Yig’ilishda Mirobod tumanida joylashgan qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlar uchun jismoniy va yuridik shaxslardan olinadigan yer solig‘i bo‘yicha 2025-yilda soliq stavkasiga qo‘llanadigan koeffitsentlarni tasdiqlash to‘g‘risida, Mirobod tumanida 2025-yilda suv resurslaridan foydalanganlik uchun soliq stavkasiga va noruda
qurilish materiallari uchun belgilangan qat’iy stavkalariga qo‘llaniladigan kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlar to‘g‘risida, Mirobod tumanining 2025-yilga mo‘ljallangan mahalliy byudjetini tasdiqlash to‘g‘risida va Xalq deputatlari Mirobod tuman Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi va uning doimiy komissiyalarining 2025-yilga mo‘ljalangan ish rejasini tasdiqlash to‘g‘risidagi masallalar va qaror loyihalar bilan tanishib chiqildi.
Ko‘rib chiqilgan masala yuzasidan komissiya a’zolarining fikri tinglanib, qaror loyihalarini navbatdagi sessiyaga kiritish bo’yicha takliflar ma’qullandi.