Xalq deputatlari Paxtachi tumani Kengashi 10-Gulobod saylov okrugi deputati Abror Kamolov faoliyatidan...
2024-yil 14-dekabr kuni Paxtachi tumanining Gulobod, Taraqqiyot va Suluvqo'rg'on mahallalari keksa nuroniylari o'rtasida uchrashuv o'tkazildi.
Bunda Xalq deputatlari Paxtachi tumani Kengashiga 10-Gulobod saylov okrugidan saylangan deputat Kamolov Abror Abduhakimovich tomonidan O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 25-noyabrdagi "Kambag'allikdan farovonlik sari" Dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PQ-405-sonli Qarorida belgilab berilgan vazifalar mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Ya'ni: mahallalarda katta hayotiy tajribaga ega bo'lgan obro'-e'tiborli uch nafar faol nuroniyni beshta kambag'al oilaga biriktirish orqali ularni kambag'allikdan chiqarishga ko'maklashish hamda mahallada sog'lom turmush tarzi va ijtimoiy-ma'naviy muhitni shakllantirishga jalb etish kerakligi ta'kidlab o'tildi.