Deputat o‘zi saylangan Sharof Rashidov va Amir Temur mahallalari aholisining murojaatlari tinglandi.
Aholining muammo va murojaatlarini tez va manzilli o‘rganishda muhim ahamiyat kasb etayotgan uchrashuvlarning navbatdagisi SH.Rashidov va A.Temur mahallalari aholisi uchun hududdagi maktab binosida va aholi orasiga chiqilgan holda o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Termiz tumani Kengashi 16-Alangtepa saylov okrugidan saylangan deputat Berdiyarova Tursunoy rahbarligida o‘tkazilgan qabulda fuqarolarning elektr energiya, gaz, ichimlik suvi ta’minoti, moddiy yordam ajratish, ish bilan ta’minlash, davolanish,yo‘l tamirlash kabi qator masalalardagi murojaatlari tinglandi.
O‘ttizga yaqin fuqarolar tomonidan kelib tushgan murojaatlarini mutasaddilar ishtirokida ko‘rib chiqilishi va muammolarga atroflicha yechim izlanishi, ijrosi qo‘shimcha o‘rganish va muddat talab qilinadigan masalalalar so‘rovlar orqali tegishli tashkilotlarga yuborilishi ta'kidlandi.